Jakub Tesinsky > Universal Pairing

Program pro organizaci turnajů

gorn systémem - tj. rozšíření švýcarského systému na hry pro více hráčů

Na této stránce lze stáhnout program, který umožňuje organizovat turnaje ve hrách pro více než dva hráče. Program implementuje turnajový systém Gorn, který je zobecněním švýcarského systému.

K programu úplně nejraději přidávám školení k jeho používání, protože zatím neexistuje podrobná dokumentace a některé funkce vyžadují znalost toho o co v Gorn systému jde. V případě krize přímo na turnaje mohu pomoci na telefonu 777852582, ale kohokoli odrazuji od využití programu bez školení.

licence

Program je volně šiřitelný s jedinou licenční podmínkou - chci vědět o jeho uživatelích - proto každý kdo chce program využívat nechť mi napíše email. Věřím, že to výměnou za tak unikátní program je maličkost. 

Důvodů mám několik - kromě toho, že jsem rád pokud vím že (a jak) se program využívá, chci pracovat na jeho vylepšování a pokud implementuji opravu nějaké chyby kterou mi někdo napíše, nebo nějaký nový nápad, rozesílám novou verzi všem jeho uživatelům. Také mě pochopitelně zajímá na kterých počítačích program funguje a kde ne. Nové verze programu jsou k dispozici cca jednou za rok, někdy ale i mnohem častěji.

verze programu

stabilní verze

Chcete-li si program stáhnout napište mi prosím hned teď na jeden z kontaktů, můžete připsat za jakým účelem chcete program využít (zvědavost, turnaj,  ...). Pak si stáhněte poslední verzi programu jako exe nebo jako zip (poslední verze 2015.1) - s výjimkou organizátorů Dominion Tour (kterým stačí jeden soubor) si ostatní musí stáhnout ještě tento soubor a umístit je do stejného adresáře.

vývojová verze

Začínám vyvíjet novou generaci programu a potřeboval bych pomoci v jeho testování. Budu rád pokud si program v testovací verzi stáhnete (zde je nezazipovaná verze) a napíšete mi případné chyby. Program je zatím velice kompatibilní se starou verzí v tom smyslu, že lze programy používat vedle sebe se stejnými datovými soubory. Z tohoto hlediska není v současné chvíli nová verze pro uživatele žádnou změnou či zlepšením, nové funkce vyvíjím "pod pokličkou", ale v rámci strategie přechodu na novou verzi, chci nejdříve odladit podobu velice podonou staré verzi a pak teprve  pokračovat dál. Poslední upozornění: nová verze může padat a nefungovat, byli jste varováni. Ostatně právě proto potřebuje testovat a děkuji těm kdo mi s tím pomohou.

použití programu

Program je v současnosti používán na těchto soutěžích:

 • festival deskových her Deskohraní
 • seriál turnajů Dominion Tour
 • seriál turnajů Carcassonne Tour
 • všechny kvalifikační turnaje a finále MČR v Osadnících z Katanu

Program je úspěšně používán na těchto počítačích / operačních systmech

 • Windows XP - všechny verze
 • Windows 7 - od verze 2011-01.3 minimálně pro Dominion Tour turnaje (tj. ve třech hráčích)
 • debian pod wine-unstable (ver 1.1.32-1+b1)

komentář k některým změnám

 • 2016.1 v současné době testovací verze
 • 2015.1 poslední verze před přechodem na novou generaci programu (od 2016.1)
 • 2013.2 změna se týká jen nastavení "Osadníci" a případu, kdy mají hráči stejný počet bodů při skončení hry.  V tomto případě sdílejí umístění, takže může být více hráčů např na druhém místě a všichni mají tolik bodů kolik by měli kdyby místo sdílené nebylo. např.: 10-8-6-6 => 5-3-2-2 (místo 5-3-1.5-1.5) nebo 10-8-8-8 => 5-3-3-3 (místo 5-2-2-2)
 • 2012 přibyla možnost pro organizaci turnaje pro 6 hráčů
 • 2011-01.3 - přizpůsobení pro Windows 7 (minimálně ve verzi Dominion Tour)
 • 2011-01 - program si pamatuje nastavení turnaje, při vytváření turnaje dá k dispozici na výběr typ turnaje. Řada drobných úprav v algoritmu rozesazení hráčů.